Başkent ekip kombi servisi

Petek temizlik ne zaman yapılmalıdır?

Petek Temizliği Başkent ekip - Keçiören Kombi Tamir Servisi - Baskent ekip Kombi 0507 701 78 99

Petek temizliği önemlidir. Havaların soğumaya başladığı son bahar aylarında bir çok hazırlık yapılır. Bunlardan birisi de kombi bakımlarıdır. Ancak çoğunlukla anlatılmayan veya es geçilen temizliktir. 

Çünkü peteklerin temizliği çok önemsenmez ancak önemi kışın daha net anlaşılır. Biz müşterilerimize Ankara Keçiören de en uygun fiyatlarlar la peteklerinizi temizlemeleriniz yaptırmaya çağırıyoruz. Bizi arayın.

Bunun sonucu olarak kış başladığında bakımı yapılsa dahi peteklerden istenen sonuç alınmaz. Bu sebeple her yıl yapılmadıysa, iki yılda bir petek temizlenmeli ve yapılıdır.

Çünkü petek tabanına biriken korozyon ve ağır metaller su akışını tıkar. Buda performansı etkiler.

Başkent ekip - Keçiören Kombi Tamir Servisi - Baskent ekip Kombi 0507 701 78 99

Kombi ve Peteklerin Temizlenmesi

Sıkça sorulan sorular

Kışın petek temizlENİR mİ?

Sorunun cevabı hayır. Çünkü yazın yada en geç bahar aylarında temizlik yapılmalı. Kışın yapılacak temizlik sizi zorlayabilir.

Petek temizliği sırasında su boşaltılmalı mı?

Evet petek temizlik esnasında su boşaltılıyor. Kireçli ve tortulu su tahliye vanasından yapılır. Petek içerisindeki su da makine ile boşaltılır.

Petek her yıl mı temizlenmeli?

Her yıl kombi bakımı ile yaptırmak akıllıca olur. Ancak bazı durumlarda yapılamazsa minimum iki yılda bir mutlaka yapılmalı.

Petek temizlenmezse ne olur?

Petek temizlenmezse su içerisindeki kireç ısı ile petek içerisine birikmektedir. Ağır metal ve kireç zamanla petek tabanına yapışıp su sirkülasyonunu engeller. Petek Isınmasına engel olur.

Temizlik yerine havası alınsa yeterli mi?

Petek temizlenmesi ve havasının alınması farklı uygulamadır. Petek temizliği sonrası havasının alınması gereklidir. Tek başına hava almak bir işe yaramaz.

Petekler nasıl tasarruf sağlar?

Korozyona uğrayan petek tabanı tıkanır. Tam ısıtma sağlamayacağı için kombi ne kadar yüksek yanarsa yansın ısıtma verimli gerçekleşmez. Bu sebeple kombi bakımları sırasında petek temizliği öneriyoruz.